تبلیغات
رئال مادرید
رئال مادرید

 

فلورنتینو سنگ بزرگی را جلوی پای اوزیل گذاشته و به نوعی او را غیر قابل فروش کرده است .

رقم فسخ قرارداد اوزیل 250 میلیون یوروست که در دنیال فوتبال چهارم است و تنها ژابی ، مسی و ابراهیموویچ با او برابر هستند و کریستیانو ، کاکا و بنزما نیز بالاتر از او قرار دارند .
رقم فسخ قرارداد ، عددی است که در هر صورتی که هر باشگاهی راضی شود آن را برای بازیکنی بپردازد ، چاره ای به جز فروش او وجود ندارد . در اروپا زیاد این رقم مرسوم نیست و در میان لیگهای معتبر فقط در اسپانیا و پرتغال مورد استفاده قرار می گیرد . در پرتغال به طور مثال هالک در پورتو با 100 میلیون یورو بیشترین رقم فسخ قرارداد را دارد . اما در کشورهای دیگر اینم عدد به نحو دیگری محاسبه می شود . مثلا وبسایت ترانسفرمارکت ، سسک فابرگاس را با قیمت 70 میلیون یورو گرانقیمت ترین بازیکن حال حاضر فوتبال جهان می داند و رونی ، تورس ، ریبری و اشنایدر نیز پس از آنها قرار گرفته اند (بدون احتساب لیگ اسپانیا)
رئال مادرید روی این بند از قرارداد نگاه ویژه ای دارد ، به خصوص پس از آن که فلورنتینو با پرداخت 60 میلیون یورو فیگو را از بارسلونا به رئال مادرید آورد این قضیه حسابی رونق پیدا کرده است . حالا اوزیل با 250 میلیون یورو به نوعی غیر قابل خرید به نظر می رسد .ارسال در تاریخ شنبه 30 مرداد 1389 توسط امیر حسین کاظمی
قالب وبلاگ