تبلیغات
رئال مادرید
رئال مادرید

لقب : ال پیپیتا

محل تولد : پریست (فرانسه)

تاریخ تولد : ۱۲/۱۰/۱۹۸۷

قد : ۱۸۴

پست اصلی : مهاجم

ملیت : آرژانتینی

گونزالو هیگواین فوتبالیست آرژانتینی  در ۱۲ دسامبر ۱۹۸۷ در شهر پریست از منطقه وینیستر در فرانسه به دنیا آمد .. در سن ۱۰ ماهگی فرانسه را ترک کرد و تا قبل از جام جهانی ۱۹۹۸ به آن بازنگشت .. پاسپورت فرانسوی دارد ولی زبان فرانسوی صحبت نمیکند .. برادر بزرگتر او فردریکو هیگواین در تیم ایندیپندنته آرژانتین توپ میزند .

ریورپلیت :

به یادماندنی ترین بازی او با ریورپلیت به سوپرکلاسیکو ۸ اکتبر ۲۰۰۶ (ریورپلیت ۳-۱ بوکاجونیورز) بازمیگردد .. آن زمان دانیل پاسارلا مربیگری ریور را به عهده داشت و بوکاجونیورز با هدایت ریکاردو لاولپه ۲۲ بازی بدون باخت را پشت سر گذاشته بود .. هیگواین ۱۸ ساله در آن دیدار دوبار در دقایق ۲۹ و ۵۶ گلزنی کرد اختلاف تیمش را دررتبه دوم با تیم اول یعنی بوکا به یک امتیاز کاهش داد .. از آن موقع بود که نظر کارشناسان مختلف به او بعنوان یک پدیده جدید جلب شد و باشگاهای بزرگی در پی جذب او بودند .. هیگواین که پاسپورت فرانسوی داشت اعلام کرد که میخواهد آغازی آرام در اروپا داشته باشد و لیگ فرانسه را به خاطر اینکه فرصت و دقایق بیشتری میتوانست بازی کند در نظر داشت .

رئال مادرید :

در تاریخ ۱۴دسامبر باشگاه رئال مادرید اسپانیا رسما اعلام کرد که با قراردادی به مدت شش و نیم سال و به ارزش ۱۳ میلیون یورو هیگواین را به خدمت گرفته است .. اولین گل خودش برای رئال را در مقابل اتلتیکو مادرید (۱-۱) به ثمر رساند و تیمش را از شکست مقابل رقیب سنتی نجات داد .. در تاریخ ۱۴ می ۲۰۰۸ گل قهرمانی تیمش را مقابل اوساسونا (۱-۲) به ثمر رساند .. در ۸ نوامبر همان سال هیگواین اولین سوپرهتریک خودش را در رقابتهای لالیگا و در برابر تیم مالاگا انجام داد .. ۲۴ می ۲۰۰۹ هیگواین در صدمین بازی خود برا رئال به میدان رفت که تیمش در آن بازی ۳-۱ از مایورکا و در سانتیاگوبرنابئو شکست خورد ولی تک گل تیمش را او به ثمر رساند .

تیم ملی آرژانتین :

برای تیم زیربیست ساله های آرژانتین بازی کرد و علیرغم درخواست های فراوان و پیاپی ریمون دومنک سرمربی فرانسه و دعوت از او برای عضویت در تیم ملی فرانسه هیگواین همیشه از عشقش به تیم ملی آرژانتین میگفت .. در تاریخ ۶ فوریه در بازی دوستانه آرژانتین گواتمالا اولین بازی ملی خود را انجام داد ولی این بازی از نظر فیفا رسمی نبود و بازی ملی به شمار نمیرفت .. بالاخره درخششخیره کننده در رئال و بدبیاری های پیاپی آرژانتین در مقدماتی جام جهانی مارادونا را مجبور کرد که هیگواین را به تیم ملی دعوت کند .. مارادونا در چند بازی آخر ّگرو و ته وز را نیمکت نشین کرد و هیگواین فرصت بازی پیدا کرد و نقش عمده ای در راهیابی آرژانتین به جام جهانی ۲۰۱۰ ایفا کرد .

افتخارات هیگواین همراه با رئال مادرید :

۲ بار قهرمانی در لالیگا (۲۰۰۶/۲۰۰۷ و ۲۰۰۷/۲۰۰۸ )

سوپرجام اسپانیا (۲۰۰۸)

جام سانتیاگو برنابئو (۲۰۰۷ و ۲۰۰۸)

 

قالب وبلاگ